Ahşap Çatı ve Kalıp Uzmanı

Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap Çatı Sistemleri

Ahşap Çatı Sistemleri

Firmamız Can Kardeşler, Ahşap çatı yapımı ile ilgili işlerinizde sizlere sorunsuz hizmet sunmaktadır. Çatı Bizim İşimiz.

Ahşap çatılar en çok tercih edilen çatı sistemlerinden birisidir. Ahşap çatı yapımı için dikkat edilmesi gereken  konulara bu yazımızda değinerek, çatı sektöründe ve çatı yapımı hizmetinde yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalışacağız.

Ahşap çatı yapılmadan önce, bina yapınıza uygun olan ahşap çatı projesi çizilerek çatının sert rüzgârlara ve kar yağışının oluşturduğu ağırlığa dayanıklı olması sağlanır. Ahşap çatı sisteminin iskelet kısmı bina yapısına göre iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan birincisi beşik çatı iskeleti olarak adlandırılır. Diğeri ise dört köşe kırma çatı sistemi olarak adlandırılır. Hangi sistemin tercih edileceğine çatı ustalarımız bina yapınızı gördükten sonra şekillenecektir ve ahşap çatı projesi de buna göre çizilecektir.

Ahşap Çatı Ustasının Önemi

Ahşap çatı yapımında çam ağacı da seçseniz, çelik demir de seçseniz çatı ustası en önemli etkendir. Ahşap çatı ustasının bilgili ve tecrübeli olması çok önemlidir. Çünkü işi bilmeyen bir ustaya ne kadar kaliteli çatı malzemeleri de verseniz, usulüne uygun şekilde inşa edilmeyen bir ahşap çatı çok uzun ömürlü olmaz. Yani ustadan ve işçilikten kaynaklı hatalar nedeniyle çatıya verdiğiniz paralar çöpe gidebilir. Bir işe para veriyorsanız, karşılığını almak herkesin hakkıdır. Bu nedenle ahşap çatı yaptırmadan önce çatı ustasının tecrübeli bir usta olduğundan ve işini özenerek yaptığından emin olmalısınız.

Firmamızı arayın. Pişman olmayacaksınız.

Hemen Ara: 0533 374 80 22
× Bize Yazın